stomatologia częstochowa

BOTOX

Botoks (toksyna botulinowa, ang. botox) to oczyszczone białko, które wytwarzane jest przez bakterię Clostridium botulinum. Nazywa się go również toksyną botulinową typu A i wykorzystuje w medycynie już od wielu lat. Pierwotnie stosowano ją w okulistyce przy leczeniu takich przypadłości jak kurcz powiek, czy zez. Korzysta z niej także neurologia w radzeniu sobie z m.in. połowicznym kurczem twarzy.

 
stomatologia estetyczna

Wskazania:

 
Jak zostało już wspomniane toksyna botulinowa (botox) znajduje w medycynie wiele zastosowań. Do najczęściej spotykanych z pewnością należy: redukcja zmarszczek górnej części twarzy – botoks rewelacyjnie sprawdza się zarówno przy usuwaniu zmarszczek poziomych (linie czołowe), jak i „kurzych łapek”, zmarszczek powstających pomiędzy brwiami, czy powstających między oczami zmarszczek śmiechu; leczenie nadpotliwości – po wstrzyknięciu botuliny w rejony charakteryzujące się nadmierną potliwością, zablokowane zostają połączenia nerwowo-mięśniowe w tym obszarze, co w konsekwencji do prowadzi do wstrzymania wydzielania potu przez zlokalizowane tam gruczoły potowe; leczenie bruksizmu (zgrzytanie zębami) – botoks pozwala skutecznie poradzić sobie również z tym problemem. Wstrzykuje się go w tym przypadku w mięśnie żuchwy, co redukuje ich siłę do potrzebnego minimum i ogranicza wzmożoną pracę.

Przeciwskazania

Botulina (botox) jest substancją podawaną miejscowo i nie wywierającą wpływu na organizm jako całość.
Niemniej jednak z racji na brak odpowiednich doświadczeń, nie zaleca się jej stosowania w przypadku:
- kobiet w ciąży i karmiące piersią;
- osób cierpiących na chorobę miastenia gravis (rzadka choroba neurologiczna);
- osób cierpiących na zespół Lamberta Eatona;
- osób uczulonych na albuminę ludzką;
 
pacjentom zażywającym spektynomycynę i antybiotyki z grupy aminoglikozydów;

Jak Działa ?

Działanie Botuliny polega na tym, że blokuje on połączenia nerwowo-mięśniowe istniejące w tkankach, czego konsekwencją jest rozluźnienie mięśni. W przypadku mięśni mimicznych powoduje to wygładzenie skóry, a zatem zlikwidowanie zmarszczek.

 

Formularz Kontaktowy


Imie
Nazwisko
Telefon
E-Mail
Twoja Wiadomość
 

Telefon

 

505 712 315

Cena