stomatologia częstochowa

PEELING KWASEM MIGDAŁOWYM

Kwas migdałowy otrzymywany jest poprzez hydrolizę wyciągu z gorzkich migdałów. Jego antybakteryjne i odbarwiające działanie już od lat wykorzystywane w medycynie w leczeniu takich problemów skórnych jak: trądzik, fotoaging czy nieregularne przebarwienia. Struktura chemiczna kwasu migdałowego podobna jest do struktury stosowanych i znanych antybiotyków. Jest substancją nietoksyczną. Zainteresowanie ze strony naukowców wzbudził fakt podwójnej natury kwasu tj. tak jak AHA posiada on znaczące działanie kosmetyczne oraz udokumentowane działanie antybakteryjne.

 
stomatologia estetyczna

Wskazania:

 
Najczęstsze wskazania do peelingu migdałowego są : trądzik i blizny po trądziku, skóra łojotokowa, fotostarzenie skóry. Zabiegi mogą być powtarzane co 15-30dni. .
 

Jakie efekty daje zabieg?


Peeling kwasem migdałowym daje efekt widocznej poprawy płytkich zmarszczek u pacjentów od I do IV fototypu, rozjaśnienia nieregularnych przebarwień powierzchownych oraz pozapalnych, redukcji melasmy, a ze względu na bakteriobójcze właściwości kwasu migdałowego możliwa jest poprawa stanu skóry z trądzikiem pospolitym z obecnością zaskórników i krost zapalnych. Dostępne są dwie formy peelingu migdałowego:
ALMOND 50
- zawiera 50% kwasu migdałowego, kwas fitowy, EDTA (kwas etylenodiaminotetraoctowy), glikol propylenowy.
ALMOND PLUS
 
- zawiera kwas migdałowy 70%, kwas tioglikolowy, kwas fitowy, glikol propylenowy. Zaletą peelingów jest znikome ryzyko powstawania pozapalnych hiperpigmentacji oraz możliwość wykonywania zabiegów przez cały rok. Kwas migdałowy może być stosowany w połączeniu z kwasem kojowym i fitowym, salicylowym, wyciągiem z winogron, substancjami przeciwutleniającymi, rezorcynolem, kwasem tioglikolowym.

Formularz Kontaktowy;


Imie
Nazwisko
Telefon
E-Mail
Twoja Wiadomość
 

Telefon

Tel.505 712 315

 

Cena

Migdałowy 50% - 180 zł